10 טיפים לקניית המתנה המושלמת


אם תערכו סקר רחוב קצר, תמצאו שאחת המשימות הקשות ביותר לאדם בעידן המודרני היא מציאת המתנה המושלמת: כזו שתשמח עד הגג את חתן השמחה - ואם אפשר, גם תניח את דעתו של הקונה. אז כיצד עושים זאת נכון? עשרה טיפים יסייעו לכם בהשלמת המשימה על הצד הטוב ביותר:


1. הגדירו תקציב
לפני שאתם יוצאים לדרך, חשוב שתגדירו לעצמכם מראש את תקציב הגג ממנו לא תחרגו. בדרך זו תצמצמו את מגוון האפשרויות שעומדות לרשותכם ותבטיחו קנייה בסכום שפוי, מבלי 'לקפוץ מעל הפופיק.

 

2. חישבו מראש על סוג המתנה
היום עומדות לרשותכם אינספור אפשרויות. כדי לא להסתחרר מהעושר האינסופי, מומלץ לחשוב מראש על סוג המתנה שתרצו לקנות - ולהתמקד בו בלבד. מחשבה כזו תמנע מכם להתפזר ותקצר את תהליך הקנייה.

 

3. היכנסו לראשו של החוגג
המתנה המושלמת היא זו שמתאימה לחוגג עצמו - ולא לכם. ובמילים אחרות, אל תחשבו מהי המתנה שאתם הייתם רוצים לקבל, אלא מה המתנה המתאימה לחוגג.

 

4. מתנה שימושית היא מתנה מוצלחת
מתנה שימושית היא ללא ספק המתנה המושלמת. עדיף לרכוש מוצר פשוט שישמש את יקירכם מדי יום, מאשר פריט יוקרתי שיעמוד על המדף ללא שימוש.


5. לחגוג בשניים? נחמד כפליים
בני זוג, שני חברים טובים ואפילו בני משפחה יכולים ליהנות עד השמיים בבילוי משותף. אין ספק: מתנה זוגית יכולה להתגלות כרעיון מוצלח במיוחד בשלל הזדמנויות.

 

6. השקיעו במתנה גם מבחינה חזותית
הדרך בה יקבל החוגג את המתנה, הצורה שבה היא תוגש לו, האריזה בתוכה תגיע המתנה - כל אלו ישפיעו לא מעט על העניין. השקיעו באריזה ובמשלוח ותדעו שכבר עשיתם חצי מהעבודה.

 

7. להשקיע יותר במי שקרוב אליכם
מידת ההשקעה תלויה במידת הקרבה אל החוגג. כך אתם מעניקים לחוגג מתנה בסדר הגודל הראוי לו, מצד אחד, ולא מסתכנים במתנה מוגזמת מדי, מצד שני.

 

8. שמרו על מקוריות
לא פשוט להיות מקורי - אבל חשוב מאוד. בעולם שבו כל מוצר משוכפל באלפים, חשוב להיות שונה ולהעניק משהו מיוחד, מהלב.

 

9. אתרי האינטרנט יוכלו לסייע לכם
אתרי המתנות שופעי הרעיונות, כדוגמת XCARD, יוכלו לסייע לכם במציאת מתנה מקורית, כמו גיפט קארד לרכישת בגדים במגוון חנויות, שובר מתנה למסעדה טובה או כל דבר אחר שישמח את החוגג. כי היום הכול אפשרי.

 

10. קונים ברשת? בדקו שהאתר מאובטח
קנייה ברשת היא דבר נוח ומהיר, אבל חשוב שייעשה בצורה נכונה ובטוחה. אם בחרתם באתר מתנות מסוים, ודאו כי תהליך הקנייה מאובטח - ורק אז השלימו את הרכישה.