מה הם היתרונות בכרטיסי אוכל לעובדים?


חברות רבות כיום מבינות את הצורך בפתרונות אוכל עבור העובדים שמבלים בעבודה לא מעט שעות. הקשר הישיר בין יום העבודה הארוך לאורח חיים שאינו בריא הוא ברור אך המודעות הגוברת לתזונה בריאה ונכונה מביאה גם את המעסיקים לחפש פתרונות בריאים ומזינים עבור העובדים בחברה. כרטיסי אוכל מהווים פתרון שכזה עבור לא מעט מעסיקים ועובדים ויש להם יתרונות רבים.

 
חסכון בהוצאות עבור העובדים:
בראש ובראשונה כרטיסי האוכל מטרתם לחסוך לעובדים כסף על ארוחות צהריים מסודרות. ההטבות הניתנות למי שיש לו כרטיס אוכל כדאיות מאד ולכן העובד לא צריך לשקול פעמיים לפני שהוא יוצא מהעבודה להפסקת הצהריים שלו ונהנה מאוכל חם ומזין. בנוסף, הוא לא צריך להשקיע כסף באוכל מוכן שהוא מביא מהבית או להסתפק במנות פחות משביעות ומזינות במחירים זולים.

ארוחות מסודרות ואיכותיות:
עובדים רבים אוכלים אוכל מהיר או מסתפקים בסלט או סנדוויץ' מהבית במקום לעצור את העבודה, לקום מהכסא ולצאת לאכול ארוחה מסודרת. כרטיסי האוכל מאפשרים לעובדים לקחת הפסקה נחוצה ולהנות מארוחה מסודרת שכוללת אוכל חם, עשיר ומזין. רבות מהמסעדות המציעות ארוחות עסקיות עובדות עם כרטיסי אוכל מה שמבטיח לעובד ארוחה מסודרת שכוללת מנה ראשונה, מנה עיקרית ותוספות נוספות. המגוון הגדול של מסעדות ומקומות שעובדים עם כרטיסי אוכל מאפשר לעובד לבחור מתוך מגוון ארוחות.עידוד להפסקה נחוצה מהמחשב:
בעידן שבו אנחנו מבלים כל כך הרבה שעות מול המחשב, חייבים לעצור ולקחת הפסקה. עובדים רבים מוותרים על ההפסקה הכל כך חשובה הזו ומעדיפים לאכול משהו קל ליד המחשב. כרטיסי האוכל מעודדים את העובדים לערוך את הפסקת הצהריים מחוץ לגבולות המשרד ולצאת לשאוף אוויר. ההפסקה החשובה הזו מסייעת לאגור כוחות לחלק השני של היום, לשמור על עירנות, להתאוורר ולנוח וגם לאכול ארוחה משביעה ומלאה.

שיפור אורח החיים וקידום תזונה בריאה:
עובדים רבים מעדיפים לאכול מפאת קוצר הזמן או חסכון כספי אוכל מהיר שאינו בריא. אוכל קנוי שמכיל סוכרים, שומנים או פחמימות ריקות לא עוזר למי שרוצה לשמור על בריאותו. כדי לעודד את העובד לאכול אוכל בריא ולקדם אורח חיים איכותי, אפשר להעניק לו את האמצעים לרכוש ארוחות מזינות, שמורכבות מכל אבות המזון ומבושלות במטבח איכותי. כרטיס האוכל מאפשר לו לשלם על ארוחות כאלו באופן קבוע.

שביעות רצון ומוטיבציה גבוהה:
כמו כל כרטיס הטבות שניתנת לעובד, גם כרטיסי האוכל מעודדים שביעות רצון. העובד מרגיש שדואגים לו, שרוצים לוודא שהוא לוקח את הפסקת הצהריים הכל כך נחוצה ויוצא לאכול ארוחה טובה או רוכש לעצמו ארוחת בוקר מזינה בדרך לעבודה. הטבות כאלו שפועלות לרווחתו של העובד מעודדות את הנאמנות שלו למקום העבודה, את המוטיבציה ותחושת הסיפוק ומביאות לשביעות רצון ממקום העבודה.