לחפש מתנה בלי לפשוט את הרגל? היום זה אפשרי!


השנים האחרונות הביאו אתן בשורה חדשה - ולא כל כך נעימה: הכול מסביב נראה לנו יקר מאי פעם. במציאות כזו, גם מתנה פשוטה יכולה להסתכם בכמה מאות שקלים. לא כולם יכולים להרשות לעצמם הוצאה כזו, ובהחלט לא אחת לכמה חודשים. אז האם אפשר לקנות היום מתנה בלי לפשוט את הרגל? ודאי שכן, תוך שמירה על כמה כללים ברורים.


השוו מחירים

הצעד הראשון והחכם ביותר שתוכלו לעשות לפני רכישת המתנה, הוא השוואת מחירים. היום כל חנות שמכבדת את עצמה מעמידה לרשותכם אתר אינטרנט מתקדם ובו מוצגים מחירי כל המוצרים. שיטוט קצר ברשת ייתן לכם מושג לגבי העלויות.

 

עשו זאת בעצמכם
היש מתנה יפה יותר מכזו שעמלתם עליה ויצרתם אותה במו ידיכם? צרו משהו בעצמכם ותשמחו את החוגג יותר מכול. אגב, מעשה כזה יתאים בעיקר כמתנה רומנטית או כמתנה לבני המשפחה הקרובים.חפשו את הרגש ולא את המחיר

בהמשך לסעיף הקודם, חשוב שתזכרו שהמחיר לא בהכרח קובע: מתנה שיש בה הרבה מאוד רגש, כזו ש'מדברת' אל החוגג וגורמת לו אושר, תהיה המתנה הטובה ביותר, תמיד.
כרטיס מתנה מעוצב ליום ההולדת יכול בקלות להדגיש את הפן האישי במתנה ולהעניק לה יותר רגש.


קטן - וטעים כל כך!
מה מסב יותר אושר מאשר מתנה טעימה? שוקולד יוקרתי, קופסת פרלינים יפה או סלסילת פירות הן מתנות נפלאות שלא עולות הרבה ומשמחות כל אדם.


הגדירו תקציב
הגדרת תקציב הי צעד חשוב גם כן. המסגרת הזו תאפשר לכם להבין אילו מתנות אתם יכולים לרכוש ואילו לא - מה שגם ימנע מכם להתפתות (היו חזקים!). אחת הדרכים הפשוטות לעשות זאת היא בקניית גיפט קארד, כרטיס הטבות בסכום קבוע וידוע מראש.


תנו לצד השני להחליט
גיפט קארד הוא פתרון טוב גם למי שלא מצליח להחליט איזו מתנה לקנות. רוכשים כרטיס הטבה מאחד האתרים הגדולים (XCARD לדוגמה), מעניקים אותו לאדם החוגג - ונותנים לו להחליט. גם אם ירצה לרכוש מוצר שמחירו גבוה מהתקציב שקבעתם לעצמכם, זו לא בעיה: הוא יוסיף בעצמו את הסכום הדרוש וייצא מהחנות כשבידו המוצר שרצה.


 

 

...ולא לשכוח פתק החלפה
אם לא רכשתם כרטיס הטבה, חשוב מאוד לבקש בחנות פתק החלפה. הפתק הקטן והחשוב הזה ייתן לחוגג את החופש להחליט מה מתאים לו, וכך תדעו שהפקתם את המיטב מהכסף שהוצאתם על המתנה.