מתארחים בחג של החגים? איזו מתנה להביא?

דצמבר הוא חודש חגיגי במיוחד, בעיקר במדינה כמו ישראל בה חיים זה לצד זה יהודים, נוצרים ומוסלמים. בחודש האחרון של השנה האזרחית חלים חג החנוכה היהודי וכריסמס - חג המולד הנוצרי. בשנים אזרחיות מסוימות מתקיים בחודש דצמבר גם חודש הרמדאן ועיד אל פיטר. לא משנה אם הוזמנתם להתארח בחג של החגים, על ידי משפחה יהודית, מוסלמית או נוצרית, אתם הרי לא מתכוונים להגיע בידיים ריקות, ואם אתם לא מתכוונים להגיע בידיים ריקות, אתם ודאי שואלים את עצמכם איזו מתנה להביא? בכתבה קצרה זו ריכזנו מספר טיפים שיעזור לכם לבחור. 

גיפט קארד חנוכה
 

בין הרעיונות הראשונים שיעלו על דעתנו בבואנו לבחור מתנה למארחים לכבוד החג, היא רכישה של מתנה הקשורה ישירות לחג, אבל בואו נחשוב על זה רגע. חג החנוכה לדוגמא הוא חגם של הסביבונים ומטבעות השוקולד, נסו לחשוב כמה ילדים אתם מכירים שחוגגים את חנוכה ושמתנות כמו סביבונים או מטבעות שוקולד ישמחו אותם באמת? אפשרות נוספת היא רכישה של מתנות בצבעים אדום וירוק היודעים כצבעים המאפיינים את כריסמס, האם אתם באמת חושבים כי מתנות באדום וירוק ישמחו את המארחים שלכם? כדי להתגבר על התסבוכת, נסו להשאיר את המאפיינים הדתיים והתרבותיים מאחור ולחשוב על האנשים עצמם. על סגנון החיים שלהם, על התחביבים ועל ההעדפות שלהם. אם אתם מתכוונים לרכוש מתנות לילדים שאינכם מכירים, אל תתביישו לברר עם ההורים אילו מתנות עשויות לשמח אותם.


אלא אם אתם מכירים היטב את המארחים שלכם ואת המנהגים הדתיים שלהם, השתדלו לא להביא מוצרי מזון. כללי הכשרות, הצומות והמאכלים החגיגיים שונים מדת לדת ומעדה לעדה  וטעות בתחום הזה, עלולה להפוך את פתיחת המתנות לאירוע מביך במיוחד. אפילו אם מדובר בממתקים. במידה ומנהגי המארחים מוכרים לכם, אתם אולי יודעים אילו מוצרי מזון לבחור ומאילו להימנע, אבל כאן אתם עלולים להיקלע למלכודות אחרות: דיאטה, הגבלות בריאותיות ועוד. אם אתם לא מעוניינים באי נעימויות סביב המתנה שלכם לחנוכה, כריסמס או עיד אל פיטר, התרחקו ממדפי המזון.  

 gift card merry christmas

אז מה עושים? איזו מתנה אפשר לתת למארחים בחג של החגים ללא חשש? אחד הפתרונות היעילים ביותר הוא Gift Card כרטיס מתנה הטעון מראש בסכום שניתן למימוש ברשת מסוימת. הענקה של כרטיס מתנה, משחררת אותנו מהצורך לבחור מתנה בעצמנו. אנחנו בוחרים רק את הרשת ואת הסכום אותו אנו מעוניינים להעניק ומקבלי המתנה מבצעים את הבחירה הסופית בעצמם. כרטיסי מתנה ניתנים למימוש ברשתות אופנה, מסעדות, בתי מלון, אטרקציות שונות ועוד, כך שהמבחר הוא אינסופי. לאלה מכם החוששים כי כרטיס מתנה עלול להיתפס כמתנה לא אישית יש שלנו המלצה: ארזו את כרטיס המתנה באריזה חגיגית מעוצבת, והוסיפו לו ברכה מושקעת בכתב ידכם. כך תוכלו להפוך את הכרטיס למתנה אישית, שימושית ובלתי נשכחת.