איך לכתוב ברכה מוצלחת במיוחד


קניית מתנה היא תמיד דבר נחמד: רובינו אוהבים לבחור משהו מוצלח לאנשים היקרים לנו מכול, ולהשקיע בכך לא מעט כסף וזמן. אבל מתנה טובה לא תהיה מושלמת ללא ברכה ייחודית: ברכה שתמחיש לאותו אדם מה אתם חושבים עליו ועד כמה הוא חשוב לכם. למעשה, הברכה היא עוד סימן לכך שהשקעתם את כל כולכם במתנה. כעת הזמן להבין איך כותבים אחת מוצלחת במיוחד.

 

אישי זה מיוחד
רוצים לכתוב ברכה מוצלחת באמת? כתבו אותה ב'ניחוח' אישי, עם פנייה ישירות לאותו אדם. אנשים אוהבים ברכות אישיות שפורטות על הנימים הרגישים ביותר שלהם. כך מרַגשים, כך מלהיבים.

 

 

מקורי זה נפלא
ברכה אישית היא גם ברכה מקורית. השתדלו שלא להעתיק, חישבו על מילים מקוריות משלכם ודברו בשפה שלכם. רק כך תוכלו לנסח ברכה אישית באמת, ברכה מכל הלב.

 

שיר או ציטוט? זה נהדר!
אז אמנם חשוב לשמור על מקוריות, אך אין זה אומר שאי אפשר לשלב ציטוט מעניין או שיר טוב בברכה בייחוד הם נועדו להזכיר לחוגג אירוע מסוים שעברתם יחד.

 

אין כמו מכנה משותף
הסעיף הקודם מוביל אותנו אל הדבר הבא: המכנה המשותף. ברכה שמביאה ציטוט ששניכם אוהבים או שיר ששמעתם יחד לראשונה תהיה ברכה מוצלחת במיוחד. למכנה המשותף יש כאן תפקיד חשוב מאוד.

 

התאימו את סגנון הכתיבה לאדם החוגג
האדם שעבורו אתם כותבים את הברכה אוהב הומור או שמדובר באדם רציני ומכובד? לכל אלו יש חשיבות רבה. התאימו את סגנון הכתיבה לאדם עצמו, כדי בסופו של דבר תהיה לכם ביד ברכה שמשקפת אותו היטב.

 

...ואת הברכה למתנה עצמה
למתנה אישית במיוחד (כדוגמת כרטיס מתנה ליום הולדת מבית XCARD ) תתאים ברכה אישית, קצרה וקולעת. למתנה גדולה או כזו שניתנת באירוע גדול (חתונה למשל) תתאים ברכה גדולה ומפורטת יותר.

 

 

אל תעמיסו בתוכן
לעתים אנו נוטים לכתוב מלל רב - פשוט משום שיש לנו לא מעט מה לכתוב על האנשים שאנו אוהבים. אבל זכרו: עודף מלל עשוי להחטיא את המטרה. עדיף למעֵט במילים ולקלוע בדיוק מטרה. 


שבו לכתוב בנחת
תכננתם לכתוב ברכה בחמש דקות? חבל מאוד. גם בברכה צריך להשקיע ומוטב לעשות זאת בנחת ובשלווה, ללא לחץ של זמן. אל תחכו לרגע האחרון, כתבו את הברכה הרבה לפני שאתם מתכננים לצאת מהבית.